Čtyřnásobné ocenění studentů Jaderky na setkání Mladé generace České nukleární společnosti

Každoroční prosincové setkání Mladé generace České nukleární společnosti v Brně (Mikulášské setkání) nezůstalo bez úspěchu studentů Jaderky za jejich bakalářské a diplomové práce! Studenti převzali ocenění od Ing. Milana Miky, vedoucí odd. Marketing a prodej ÚJV Řež, a.s., a Ing. Karla Katovského, Ph.D., odborného asistenta FEKT VUT v Brně.

V soutěži o nejlepší bakalářskou práci se umístila na prvním místě studentka katedry jaderné chemie Bc. Jana Kittnerová za práci na téma: Cementové materiály v bariérách úložišť radioaktivních odpadů(1), na třetím místě pak student katedry jaderných reaktorů Bc. Roman Káčer za práci: Prahové reakce v neutronovém poli indukovaném nabitými částicemi na beryliovém terči(2).

V soutěži o nejlepší diplomovou práci získal ocenění za druhé místo Ing. Adam Janča z katedry materiálů za práci: Studium vlastností konstrukčních ocelí pomocí penetračního testu(3) a za třetí místo Ing. Vojtěch Bednář z katedry jaderných reaktorů za práci: Návrh a vývoj scintilačního detektoru(4).

Oceněným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i do budoucna!