První a druhé místo v soutěži ČNS a ÚJV Řež míří na KJCH

V soutěži o nejlepší bakalářskou práci v oblasti mírového využívání jaderné energie pořádané Českou nukleární společností a ÚJV Řež, a.s., se umístil na prvním místě Bc. Tomáš Rosendorf, student navazujícího magisterského studia oboru Jaderná chemie na katedře jaderné chemie, s prací na téma: „Difúze vybraných aniontů kompaktovaným bentonitem“.

Ve stejné kategorii se umístila na druhém místě Bc. Anna Bajzíková, studentka Přírodovědecké fakulty UK v Praze, která zpracovávala většinu práce na půdě katedry jaderné chemie na téma: „Příprava porézních materiálů pro záchyt radionuklidů“.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na 14. Mikulášském setkání Mladé generace České nukleární společnosti 4. prosince na VUT v Brně, kde ocenění své práce představili 15-minutovou prezentací.

K ocenění gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů!