Týden vědy na Jaderce

Proč je Týden vědy na Jaderce super? To zjistíte, když se ho zúčastníte! Můžeme vám ale něco naznačit v následujícím popisu programu.

Týden vždy začíná v neděli příjezdem účastníků, jejich uvítáním a seznámením s budovou v Břehové ulici. Posledních několik let probíhá toto seznamování formou soutěžní pevnosti Břehyard. Je o něco podobného jako Pevnost Boyard. Účastníci, pokud chtějí vyhrát, musí splnit co nejlépe co nejvyšší počet úkolů, co na ně čekají v různých koutech budovy. Vítězi dostávají různé hodnotné hmotné (i nehmotné) ceny.

V průběhu týdne probíhají jak odborné vědecké přednášky, tak pro ty, kteří přijedou poprvé, přednášky ohledně prezentace vědy.

Pondělí a úterý bývají věnovány pracím na miniprojektu. Účastníci neprve nastudují nějakou vědeckou problematiku. Obvykle provedou nějaká měření. Dále se pak věnují zpracování výsledků do formy sborníkového příspěvku a prezentace. Po celou dobu jsou vedení pedagogickými a vědeckými pracovníky z daného oboru.

Ve středu je hlavním bodem programu exkurze na jedno z prestižních pracovišť spojených s vědou či technikou v Praze či okolí. V podvečer pak bývá diskuzní hra.

Ve čtvrtek a pátek probíhají prezentace miniprojektů. Účastníci si jak odprezentují svoje výsledky, tak se seznámí s výsledky kolegů. Hlavním bodem, na který jistě ovšem mnoho lidí čeká je kasino s občerstvením. Podvečer strávíte hazardem, ve kterém jde i o vaši duši, pokud budete chtít. Banka přijímá úpisy, které se posléze po skončení her draží. A zmínili jsme občerstvení? Je ho fakt dost. Směnky, které pak vydražíte, můžete v průběhu roku kdykoliv uplatnit. Proč nezajít někdy s někým do kina či se nenechat namasírovat?

Týden vědy na Jaderce probíhá každoročně tradičně ke konci školního roku. Pro zájemce zajišťujeme ubytování i stravování. Věnujeme se zejména oborům spojeným s jadernou fyzikou, ale i vzdálenějším - tedy fyzice, matematice, informatice, chemii a lékařství.
Podrobné informace, registraci na akcí a příspěvky z minulých ročníků naleznete na webu akce tydenvedy.fjfi.cvut.cz.

(Aktualizováno 9/2017)

Galerie

Zaujal vás tento článek? Podělte se o něj s ostatními!