Úspěch studentů FJFI na SVOČ 2010

Studenti jaderky uspěli na 11. ročníku soutěže studentů vysokých škol ve vědecké odborné činnosti (SVOČ) v matematice a informatice.

Soutěž SVOČ se konala v Ostravě od 26. do 28. května 2010 a magisterští studenti matematiky a informatiky FJFI neodjeli s prázdnou.

V sekci Aplikovaná matematika za práci Metody degenerované difuze při počítačovém zpracování obrazu a jejich aplikace  získal 1. cenu Radek Máca. V sekci Pravděpodonost, statistika a finanční matematika za práci Matematicko-statistické metody klasifikace signálů (aplikace v akustické emisi) si odváží 2. cenu Zuzana Farová. V sekci Teoretická informatika se umístil na 3. místě Daniel Dombek s prací Beta-numerační soustavy se zápornou bází. Petr Dvořák v sekci Aplikovaná matematika za práci Matematické modelování mikrostruktur při fázových přechodech dostal 3. cenu. V sekci Matematická analýza obsadil 3. místo Zdeněk Kabát s prací Integrable and Superintegrable Systems in Quantum Mechanics on a Lattice. Další 3. cenu si odváží František Štampach za práci On the Eigenvalue Problem for a Particular Class of Jacobi Matrices v sekci Matematické struktury - Algebra, topologie a geometrie. Čestné uznání získal za práci Numerická simulace proudění roztoku s proměnnou hustotou v porézním prostředí Ondřej Polívka.

Galerie

Související studijní obory na Jaderce

Matematické inženýrství Bc. Ing. Matematika

Vhodná kombinace teoretické přípravy s inženýrskou praxí, která je u nás zcela ojedinělá.

Matematická informatika Bc. Ing. Informatika

Obor vychovává matematiky, kteří rozumějí počítačům, i programátory, kteří rozumějí matematice.

Zaujal vás tento článek? Podělte se o něj s ostatními!