Úspěch v celostátním kole SOČ

Studentka Anna Červenková z Gymnázia Sokolov a Krajského vzdělávací centra se probojovala se svoji prací "Charakterizace bentonitů a jejich použití v inženýrských bariérách hlubinného úložiště" pod vedením Ing. Evy Hofmanové do celostátního kola Středoškolské odborné činnosti, kde skončila na 8. místě. V této práci se studentka zabývala úpravami českých komerčních bentonitů s cílem odstranit uhličitany. Pomocí rentgenové difrakce a infračervené spektrometrie byla poté zhodnocena účinnost těchto úprav. Gratulujeme studentce Anně i její školitelce Evě k jejich dobrému výsledku. Výsledková listina. V případě zájmu SŠ studentů o vypracování SOČ na FJFI neváhejte a navštivte stránky věnované této tématice.