Vyšlo v Pražské technice: Ing. Petra Mičolová, doktorandka KJCH

Před třemi měsíci jsme informovali o ocenění doktorandky katedry jaderné chemie Ing. Petry Mičolové Evropskou fytochemickou společností pro mladé vědce za práci "Labelled Acetoxymethyl Esters of Triterpenic Acids."

V Pražské technice se můžete dočíst o úspěšné cestě mladé vědkyně:

převzato z Pražské techniky 05/2014

Doktorandka FJFI, Ing. Petra Mičolová, získala ocenění Evropské fytochemické společnosti pro mladé vědce za svoji práci „Labelled Acetoxymethyl Esters of Triterpenic Acids“ na 22nd Conference on Isoprenoides, pořádané 7.–10. září 2014 v Praze. „Mám velkou podporu mého školitele RNDr. Martina Vlka, který mi věnuje svůj čas a vysílá na konference a do soutěží. Díky tomu získávám cenné zkušenosti v rámci oboru i oborů příbuzných,“ chválí Petra podmínky na fakultě. „Další nedílnou součástí je pak účast na různých projektech skupiny Radiofarmaceutické chemie na Katedře jaderné chemie.“

A co je její motivací k tomu, že je viditelně úspěšná a nestačí jí být průměrnou studentkou? „Pouze se snažím být dobrá ve svém oboru, v tom co dělám… Snažím se být sama se sebou spokojená,“ skromně dodává výborná studentka, na kterou je její fakulta právem hrdá.
Studium na jaderce je přitom samo o sobě velmi náročné, natož vědecká práce v jednotlivých oborech. „Původně jsem se rozmýšlela mezi studiem medicíny a chemie. Na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské mě zaujal obor Jaderná chemie se specializací na biologii a medicínu, který kombinuje oba obory. Na rozdíl od medicíny v laboratoři nemusím na operační sál. Přiblížila jsem se k ní tedy z jiné strany a ta je neméně zajímavá,“ říká Petra.