Čtyřnásobné ocenění studentů Jaderky na setkání Mladé generace České nukleární společnosti

Každoroční prosincové setkání Mladé generace České nukleární společnosti v Brně nezůstalo bez úspěchu studentů Jaderky za jejich bakalářské a diplomové práce. Studenti převzali ocenění od Ing. Milana Miky, vedoucí odd. Marketing a prodej ÚJV Řež, a.s., a Ing. Karla Katovského, Ph.D., odborného asistenta FEKT VUT v Brně.

Vyšlo v Pražském fotbalovém speciálu: Markéta Hurychová, studentka FJFI, fotbalistka Zlíchova

Sama by se za renesančního člověka neoznačila, ale při pohledu na výčet jejích koníčků a aktivit snad ani jiná charakteristika nejde použít. Vždyť obránkyně Zlíchova MARKÉTA HURYCHOVÁ se věnuje či věnovala stepu, amatérskému divadlu, zpěvu a malování, navíc studuje jadernou fyziku a pochopitelně hraje i fotbal. „Dělám všechno, ale nic pořádně,“ podotýká s úsměvem.

100 let od narození Philipa Morrisona

Před 100 lety se narodil jeden z tvůrců jaderné zbraně Philip Morrison. Ve studiu 6 - víkend nám o vývoji jaderné zbraně pohovořil děkan Jaderky prof. Ing. Igor Jex, DrSc. a nezapomněl zmínit i 60-leté výročí fakulty!

Diplom z CERN School of Computing

Doktorand katedry fyzikální elektorniky Ing. Jiří Vyskočil obdržel na letní škole CERN School of Computing diplom se speciálním vyznamenáním.

Cena za nejlepší poster

Doktorand katedry fyzikální elektroniky Muhammad Fahad Nawaz, M.Sc., získal best poster award na 12th Multinational Congress on Microscopy 2015, Eger, Maďarsko 23. – 28. 8. 2015

Noc vědců na Jaderce

Jaderka se i letos zapojila do Noci vědců, a to 25. 9. 2015. Nahlédněte prostřednictvím fotek do atmosféry noci strávené s Golemem.