Cena za nejlepší poster

Doktorand katedry fyzikální elektroniky Muhammad Fahad Nawaz, M.Sc., získal best poster award na 12th Multinational Congress on Microscopy 2015, Eger, Maďarsko 23. – 28. 8. 2015

Noc vědců na Jaderce

Jaderka se i letos zapojila do Noci vědců, a to 25. 9. 2015. Nahlédněte prostřednictvím fotek do atmosféry noci strávené s Golemem.

16. října 2015 - Seminář KJCH: Příprava ultrarychlé pulzní radiolýzy a fluorescenční dozimetrie na ELI Beamlines, pozvánka

Pravděpodobně nejužitečnější metodou pro studium mechanismu radiačně chemických reakcí je pulzní radiolýza. Tato metoda však již nějakou dobu naráží na experimentální a technický problém překonání tzv. pikosekundové bariéry – tedy dosažení časového rozlišení pod jednu pikosekundu (10 12 s). Přitom právě v sub-pikosekundovém časovém období dochází ke tvorbě primárních produktů radiolýzy (například hydratované elektrony a ·OH radikály v případě radiolýzy vody), které jsou zodpovědné za spuštění řetězce následných radiačně chemických reakcí.

Viliam Múčka: Z historie KJCH - SlidesLive

Z historie KJCH: Kdo založil katedru a kdo ji první vedl, co spojovalo pana vrátného Vydru a profesora Běhounka? A jak vznikla katedra dozimetrie a aplikace ionizujícího záření? Povídáním o katedře jaderné chemie nás provedl profesor Viliam Múčka na katederním semináři v dubnu k příležitosti 60-letého výročí Jaderky.

Vědecký jarmark 2015

9. září 2015 se konal již třetí ročník Vědeckého jarmarku na Vítězném náměstí v Praze 6. Jaderka se taky účastnila.

Ohlasy z Týdne vědy na Jaderce 2015

Ve dnech 14. - 18. června se na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT uskutečnil 17. ročník Týdne vědy. Akce se zúčastnilo 146 studentů z desítek středních škol České i Slovenské republiky. Čekalo na ně 46 miniprojektů, 15 exkurzí a 20 populárně vědeckých přednášek.

SOČ 2015

Slavnostním vyhlášením výsledků v neděli 21. června 2015 ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze byla zakončena 37. Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti .