Diplom z CERN School of Computing

Doktorand katedry fyzikální elektorniky Ing. Jiří Vyskočil obdržel na letní škole CERN School of Computing diplom se speciálním vyznamenáním.

Cena za nejlepší poster

Doktorand katedry fyzikální elektroniky Muhammad Fahad Nawaz, M.Sc., získal best poster award na 12th Multinational Congress on Microscopy 2015, Eger, Maďarsko 23. – 28. 8. 2015

Noc vědců na Jaderce

Jaderka se i letos zapojila do Noci vědců, a to 25. 9. 2015. Nahlédněte prostřednictvím fotek do atmosféry noci strávené s Golemem.

16. října 2015 - Seminář KJCH: Příprava ultrarychlé pulzní radiolýzy a fluorescenční dozimetrie na ELI Beamlines, pozvánka

Pravděpodobně nejužitečnější metodou pro studium mechanismu radiačně chemických reakcí je pulzní radiolýza. Tato metoda však již nějakou dobu naráží na experimentální a technický problém překonání tzv. pikosekundové bariéry – tedy dosažení časového rozlišení pod jednu pikosekundu (10 12 s). Přitom právě v sub-pikosekundovém časovém období dochází ke tvorbě primárních produktů radiolýzy (například hydratované elektrony a ·OH radikály v případě radiolýzy vody), které jsou zodpovědné za spuštění řetězce následných radiačně chemických reakcí.

Viliam Múčka: Z historie KJCH - SlidesLive

Z historie KJCH: Kdo založil katedru a kdo ji první vedl, co spojovalo pana vrátného Vydru a profesora Běhounka? A jak vznikla katedra dozimetrie a aplikace ionizujícího záření? Povídáním o katedře jaderné chemie nás provedl profesor Viliam Múčka na katederním semináři v dubnu k příležitosti 60-letého výročí Jaderky.

Vědecký jarmark 2015

9. září 2015 se konal již třetí ročník Vědeckého jarmarku na Vítězném náměstí v Praze 6. Jaderka se taky účastnila.

Ohlasy z Týdne vědy na Jaderce 2015

Ve dnech 14. - 18. června se na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT uskutečnil 17. ročník Týdne vědy. Akce se zúčastnilo 146 studentů z desítek středních škol České i Slovenské republiky. Čekalo na ně 46 miniprojektů, 15 exkurzí a 20 populárně vědeckých přednášek.