Ohlasy z Týdne vědy na Jaderce 2015

Ve dnech 14. - 18. června se na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT uskutečnil 17. ročník Týdne vědy. Akce se zúčastnilo 146 studentů z desítek středních škol České i Slovenské republiky. Čekalo na ně 46 miniprojektů, 15 exkurzí a 20 populárně vědeckých přednášek.

SOČ 2015

Slavnostním vyhlášením výsledků v neděli 21. června 2015 ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze byla zakončena 37. Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti .

Vyšlo nové Corpus Omne

24. 6. vyšlo nové číslo časopisu Corpus Omne. Je jako vždy k přečtení na chodbách Jaderky.

Jaderka na Pražské muzejní noci 2015

Během Pražské muzejní noci 13. 6. se v Národním technickém muzeu spolu s dalšími fakultami popularizovala vědu i Jaderka. Přišly davy lidí.

Český jaderný výzkum slaví šedesátku – reportáž ČT

Větou z vládního nařízení z 10. června 1955: "Pro provádění výzkumu a využití atomové energie pro mírové účely zřizuje se Ústav jaderné fysiky (dále jen "ústav")" se začala psát historie jaderného výzkumu v tehdejší Československé republice. Letos si přípomínáme 60-leté výročí Ústavu.

Úspěch doktoranda KFE

Doktorand KFE Ing. Martin Jirka obdržel v dubnu 2015 na konferenci SPIE Optics+Optoelectronics v Praze cenu za nejlepší studentský příspěvek.

Nové stránky FJFI

12. května 2015 byly zveřejněny nové stránky FJFI neboli adresa je stejná www.fjfi.cvut.cz, ale struktura i design mnohem lepší než dříve. Přejeme, ať se na nich všem dobře orientuje a ať se s nimi dobře pracuje zaměstnancům, studentům i návštěvníkům.