Korea – tak trochu jiný výměnný pobyt

Staré chrámy, úžasné národní parky, obrovské sochy Buddhy vytesané do skály, sopečný ostrov nebo letovisko s plážemi ve stínech mrakodrapů, to jsou věci, které žádná evropská země nemá. Korea je zkrátka tak trochu jiný výměnný pobyt.

Matematická fyzika v bulharské Varně

Turista, který se otrká a odhalí místní "triky", si může užít pohodu v příjemném prostředí a přivézt si domů bronzovou barvičku, i když se zrovna nesmaží celý týden na pláži.

Výlet do Ruska s katedrou matematiky

Během našeho pobytu dokonce probíhalo na Volze mistrovství světa ve vodním lyžování. Jednou jsme se tam zajeli podívat. Není to ale z mého pohledu příliš divácky atraktivní sport.

Maraton v Marathonu

Marathon je malé město ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od centra Athén. Toto místo je proslavené historickým vítězstvím Řeků nad mnohonásobnou přesilou Peršanů, zejména pak heroickým výkonem mladého vojáka Philippidese, který doručil zprávu o vítězství do Athén.

Marseille v květnu

Mé největší překvapení však vzbudilo okolí. Přímo za areálem Luminy se nachází rezervace Calanques. Jedná se o vápencové skály tyčící se nad mořem až do výšky 400 metrů a tvořící četné zálivy s průzračně modrou vodou. Nevelká rezervace, která se dá za jediný den přejít sem a tam, je přímo ideálním místem pro turistiku, skálolezení, potápění, cykloturistiku, fotografování i pro koupání v moři.

Konference CANT v belgickém Lutychu

Program byl velmi nabitý: každý den se začínalo nejpozději v devět hodin ráno a konec byl okolo půl sedmé večer, což mi osobně mimochodem trochu připomínalo základní blok studia na FJFI :-).

Kongres matematické fyziky v Lisabonu

Uvítal nás samotný prezident Portugalska. Nejen že jeho projev byl duchaplný a vtipný, ale navíc byl pronesen výbornou angličtinou, jejíž znalost je u Portugalců poměrně vzácná.