Absolvent Jaderky

Ing. Vladimír Kovář

Vladimír Kovář (2. 1. 1962) studoval na ČVUT na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské obor Matematické inženýrství. Studium úspěšně ukončil roku 1985 státní zkouškou.

Po studiu pracoval dva roky ve výpočetním středisku Vysoké školy ekonomické v Praze jako systémový programátor EC1045. Následně nastoupil do společnosti KOOSPOL Praha, kde byl vedoucím týmu programátorů. O tři roky později, v roce 1990, založil softwarovou společnost UNICORN. Ta prošla pod jeho vedením dynamickým vývojem a v krátké době se stala uznávaným hráčem na trhu ICT technologií. V současné době je Vladimír Kovář předsedou představenstva společnosti UNICORN - moderní, dynamické a úspěšné české firmy s působností nejen na domácím, ale i zahraničním trhu. V loňském roce díky úspěšnému řízení dosáhl obrat společnosti přes 1,2 miliardy Kč.

Kromě manažerských schopností má Vladimír Kovář i technické znalosti a dovednosti. Osobně se proto podílí na technických detailech klíčových projektů významných zákazníků, jakými jsou například Česká spořitelna, Komerční banka, Česká pojišťovna, Tatrabanka či Škoda Auto nebo ČEPS.

Od roku 1999 se zároveň intenzivně věnuje vizi a vývoji platformy Unicorn ES, internetové služby Unicorn Universe a metodiky Unicorn ES Powered Company, jejímž cílem je definovat, jak se dělá firma 21. století.

V únoru 2009 převzal významné ocenění Podnikatel roku 2008 České republiky.

Vladimír Kovář je ženatý, s manželkou Janou vychovává čtyři děti - Barboru, Vladimíra, Jana a Anežku - a 2 psy. Kromě svého největšího koníčka jménem UNICORN se věnuje skládání písní a hře na kytaru. Muzikantská vášeň ho dovedla až k založení vlastní skupiny, charakteristicky nazvané Unicorn Group. Rád relaxuje také při nejrůznějších sportovních aktivitách jako je plavání, lyžování, horolezectví, turistika, cyklistika, tenis, jízda na koni a jachting.

Příspěvek z roku 2009.