Informatika

Aplikace softwarového inženýrství

Aplikace softwarového inženýrství Informatika

Popis oboru

Uvažuješ o studiu ekonomie? Zajímáš se o programování a o počítače? Baví tě matematika? Pak by toto mohl být obor pro tebe. 

Získáš široké vědomosti pokročilých disciplín informatiky, moderní matematiky a aplikované fyziky, které následně áplikuješ v oblasti matematické informatiky, implementačních metod a řízení softwarových projektů, vědeckotechnických výpočtů a použití informatiky v ekonomii.

Absolvent tohoto oboru nalezne uplatnění – vzhledem k matematickému teoretickému základu a díky dobrým znalostem moderních informačních technologií, ekonomie a dvou světových jazyků – prakticky ve všech oblastech lidské činnosti. Najde uplatnění na trhu práce, kde je velká poptávka po lidech s technickým vzděláním, kteří rozumějí počítačům, ale navíc umějí komunikovat a orientují se v ekonomii, a to nejen v základních ekonomických disciplínách, ale také v oblasti ekonometrie.

O absolventy tohoto typu je velký zájem především jako o zaměstnance softwarových, telekomunikačních a jiných IT společností, bank apod., ale s úspěchem se prosadí i jako samostatní podnikatelé v oboru IT, kde mají skvělé předpoklady k vývoji ekonomického softwaru.  Jsou to především experti ve všech počítačových oborech – vedoucí softwarových projektů, analytici, vývojáři, správci sítí apod.

Bakalářskou část studia lze absolvovat kromě Prahy také na detašovaném pracovišti v Děčíně.

Od školního roku 2012/2013 došlo k přejmenování zaměření Softwarové inženýrství v ekonomii na obor Aplikace softwarového inženýrství. 

Galerie

Studijní plány

oficiální podobu studijních plánů pro tento akademický rok obsahuje

Bílá kniha

Proč právě na Jaderce?

Absolvent oboru Aplikace softwarového inženýrství získá stejné znalosti v ekonomii jako při tradičním studiu na ekonomických školách a navíc projde důkladnější přípravou v oblasti informatiky a vybraných partií aplikované matematiky. O studenty tohoto druhu je v praxi větší zájem než o „čisté informatiky“ či „čisté ekonomy“. 


Zeptej seNevíš, který z oborů na Jaderce je pro tebe ten pravý? Chceš vědět, kolik studentů obor úspěšně dostuduje? Zajímá tě, čím se tento obor liší od toho na jiné vysoké škole?
Jsme připraveni ti odpovědět. Zkus se zastavit u garanta tvého oboru nebo napiš přímo studentovi a získej informace z první ruky.

Kontaktní osoba oboru

Články k oboru

CERN, experiment COMPASS a ČVUT

V CERN, Evropské částicové laboratoři ve Švýcarsku nedaleko Ženevy, probíhá řada fyzikálních experimentů. Naši vědci se účastní mimo jiné experimentů COMPASS, DIRAC, OSQAR a CMS.

Historie počítačů I. Od antiky po Johna von Neumanna

Počítač dnes najdete v každé kanceláři a v bohatší části světa i ve většině domácností. Kdy začala jejich historie? Není to tak dlouho, co bylo používání počítačů výhradní doménou vojáků, špičkových vědeckých a výzkumných ústavů, velkých průmyslových podniků nebo obchodních společností. Ještě před nějakými třiceti lety bylo skoro nemyslitelné, že by někdo mohl mít svůj vlastní počítač doma. Dnes je závislost na počítačích nemocí nové doby. Spousta lidí si život bez nich vůbec neumí představit. Cesta k nim začala vlastně už v antice.

Jak se hledá (sub)optimum?

Hledat co nejlepší, tedy optimální řešení daného problému patří k hlavním cílům technické práce. Nelze se divit tomu, že každý, kdo vyvíjí něco nového, si klade otázku, zda by jeho produkt neměl být ještě lepší, ne-li přímo optimální.

Vstup → transformace → výstup

Data na vstupu, jejich libovolná transformace a výstup. Jednoduché, že? Ostatně již Claude E. Shannon řekl před mnoha lety něco podobného: It‘s a communication based on the functions ON & OFF.Obě až na dřeň zjednodušující metafory popisují zcela přesně podstatu informační technologie, ani jedna však nezasvěcenému neříká zhola nic.zjednodušující metafory popisují zcela přesně podstatu informační technologie, ani jedna však nezasvěcenému neříká zhola nic. » Číst dál (pdf)   

Cesty studentů oboru

Nikdo sem bohužel zatím žádné nevložil. :(

Další obory