Chemie

Jaderná chemie – specializace v biologii a medicíně

Jaderná chemie – specializace v biologii a medicíně Chemie

Popis oboru

Zkombinuj obory, které tě zajímají, a studuj jadernou chemii se specializací na aplikace v biologických a medicínských vědách! Katedra jaderné chemie FJFI nabízí studium magisterského zaměření Jaderná chemie se specializací v biologii a medicíně, jež navazuje na bakalářské zaměření Jaderně chemické inženýrství. Posluchači této specializace získávají kromě obecných jaderně chemických znalostí schopnost jejich teoretické i praktické aplikace v oblastech biomedicínského výzkumu a praxe.

Studijní plány

oficiální podobu studijních plánů pro tento akademický rok obsahuje

Bílá kniha

Proč právě na Jaderce?

Jako absolvent této specializace nalezneš uplatnění ve vědeckých a výzkumných ústavech a zdravotnických zařízeních zabývajících se výzkumem a aplikací radioimunologických metod, výzkumem, přípravou a použitím radiofarmak, či využitím radiačních metod v biologicko-medicínských aplikacích. Hlavní výhodou studia oboru Jaderná chemie je taková, že si sám určíš míru a směr svojí specializace!

Zeptej se

Nevíš, který z oborů na Jaderce je pro tebe ten pravý? Chceš vědět, kolik studentů obor úspěšně dostuduje? Zajímá tě, čím se tento obor liší od toho na jiné vysoké škole?
Jsme připraveni ti odpovědět. Zkus se zastavit u garanta tvého oboru nebo napiš přímo studentovi a získej informace z první ruky.

Kontaktní osoba oboru

Články k oboru

Vyšlo v Pražské technice: Ing. Petra Mičolová, doktorandka KJCH

Před třemi měsíci jsme informovali o ocenění doktorandky katedry jaderné chemie Ing. Petry Mičolové Evropskou fytochemickou společností pro mladé vědce za práci "Labelled Acetoxymethyl Esters of Triterpenic Acids." V Pražské technice (05/2014) se můžete dočíst o úspěšné cestě mladé vědkyně.

Ocenění IUPAC Poster Prize směřuje na KJCH!

Doktorandka katedry jaderné chemie Ing. Kseniya Popovich​ získala ocenění IUPAC Poster Prize za práci na téma "Nanohybrid systems based on scintillating nanoparticles for x-ray induced photodynamic therapy" na 68. sjezdu chemických společností, který se konal od 4. do 7. září v Praze. Ocenění převzala od prof. Ing. Jana Johna, CSc. (předsedy České společnosti chemické​).

Viliam Múčka: Z historie KJCH - SlidesLive

Z historie KJCH: Kdo založil katedru a kdo ji první vedl, co spojovalo pana vrátného Vydru a profesora Běhounka? A jak vznikla katedra dozimetrie a aplikace ionizujícího záření? Povídáním o katedře jaderné chemie nás provedl profesor Viliam Múčka na katederním semináři v dubnu k příležitosti 60-letého výročí Jaderky.

Cesty studentů oboru

Stáž v rámci Dalton Nuclear Institute v Manchesteru

Pokud nepatříte mezi zběhlé chemiky, může se Vám při experimentu stát, že necháte zreagovat Vámi zvolené výchozí látky, případně to všechno ozáříte / hodíte do toho něco ‚svítícího‘ (přesně jak to máme na katedře jaderné chemie rádi), ale místo očekávaného produktu dostanete něco úplně jiného. Ze začátku jste výsledkem zklamaní, pak rozpačití, ale nakonec dojdete k závěru, že pokus nejspíš dopadl nejlépe, jak mohl. Takhle nějak by se z jaderně-chemického pohledu dal shrnout můj výjezd do zahraničí.

Další obory