Informatika

Matematická informatika

Matematická informatika Informatika

Popis oboru

Uvažuješ o kariéře v IT, ale programování vnímáš jako tvůrčí proces, nikoliv jako bezduchou produkci tisíců řádek kódu? Hledáš školu, která ti mimo praktických zkušeností s programováním poskytne i dostatečný teoretický základ? Pak jsi tělem i duší matematickým informatikem! Cílem studia nebude jen ovládání konkrétních technologií, ale důraz je kladen spíše na samostatné tvůrčí myšlení, kvalitní analýzu řešeného problému a orientaci v současných trendech IT.

Během tříletého bakalářského studia oboru Matematická informatika získáš výborný matematický základ, všeobecný přehled vysokoškolské fyziky a samozřejmě absolvuješ teoreticky i prakticky orientované informatické předměty. Základní studijní plán doplňuje široké spektrum volitelných předmětů, které umožňují znalosti rozšířit a dále prohloubit. Závěrem této fáze studia je bakalářská práce, v níž můžeš aplikovat znalosti na reálný problém z praxe, například zpracování obrazových dat z MRI nebo vývoj SW pro mainframe. Stejně dobře si ale můžeš zvolit téma z teoretické informatiky a věnovat se ve své bakalářské práci ryzí matematice třeba i jen s tužkou a papírem. V navazujícím magisterském studiu už tě čekají pouze matematicko-informatické předměty a výzkum v rámci tebou zvoleného tématu.
 
Při studiu oboru Matematická informatika můžeš spolupracovat s výzkumnými skupinami působícími na KM, viz Matematika. Program je zejména úzce propojen s výzkumem skupiny TIGR.
 

Od školního roku 2012/2013 došlo ke sloučení zaměření Softwarové inženýrství a matematická informatika a Tvorba softwaru na obor Matematická informatika. (Ještě dříve se zaměření Softwarové inženýrství a matematická informatika jmenovalo Softwarové inženýrství.)

Galerie

Studijní plány

oficiální podobu studijních plánů pro tento akademický rok obsahuje

Bílá kniha

Proč právě na Jaderce?

Tento obor je jedinečný tím, že vychovává špičkové matematiky, kteří rozumějí moderním informačním technologiím, i špičkové programátory, kteří rozumějí matematice.


Zeptej seNevíš, který z oborů na Jaderce je pro tebe ten pravý? Chceš vědět, kolik studentů obor úspěšně dostuduje? Zajímá tě, čím se tento obor liší od toho na jiné vysoké škole?
Jsme připraveni ti odpovědět. Zkus se zastavit u garanta tvého oboru nebo napiš přímo studentovi a získej informace z první ruky.

Kontaktní osoba oboru

Student

Články k oboru

Katedra matematiky má nové logo

Začátkem semestru 2011/2012 chystá KM FJFI spuštění nového webu. Při této příležitosti byla vyhlášena SOUTĚŽ O LOGO KATEDRY MATEMATIKY . Účastnit se mohli (a také se účastnili) jak studenti FJFI, tak i zaměstnanci katedry matematiky.

Matematiku studují i nevidomí

Již od roku 1992 funguje na katedře matematiky FJFI ČVUT v Praze TEREZA, centrum podpory samostatného studia zrakově postižených. Jeho hlavním úkolem je poskytovat takový servis, který běžný student nepotřebuje, nicméně pro studenta se zrakovým hendikepem je při studiu nezbytný.

TIGR a MAFIA v Kruhu u Jilemnice

Výzkumné skupiny na Jaderce organizují studentské vědecké konference, kde jsou nejen zajímavé přednášky a tvůrčí atmosféra, ale taky sport a zábava.

Cesty studentů oboru

Konference CANT v belgickém Lutychu

Program byl velmi nabitý: každý den se začínalo nejpozději v devět hodin ráno a konec byl okolo půl sedmé večer, což mi osobně mimochodem trochu připomínalo základní blok studia na FJFI :-).

Další obory