Výstava - Does the EU have enough human potential for the nuclear renaissance?

Pod záštitou europoslance Pavla Poce se v budově Evropského parlamentu v Bruselu konal seminář diskutující otázku vzdělávání v oblasti jaderné energetiky. Součástí semináře byla taky výstava věnována 20. výročí školního reaktoru VR-1, který provozuje Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská, a vzdělávání a personálním požadavkům společnosti ČEZ.

Během semináře vystoupili Alena Gajdůšková, Ute Blohm-Hieber, Ľubomír Sklenka, Kiril Ribarov a Jean-Claude Gauthier, kteří se ve svých prezentacích zabývali vzděláváním v oblasti jaderného inženýrství, renesancí jaderného průmyslu a rostoucí potřebou nových inženýrů.

V rámci výstavy se návštěvníci seznámili s výukou na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, kterou svým posluchačům poskytuje v oblasti Jaderného inženýrství, historií spouštění reaktoru a modernizacemi, které se na reaktoru provedly během 20 let provozu. Reaktor je klíčovým zařízením, které bylo vybudováno jako pomůcka pro vzdělávání odborníků a toto poslání velmi dobře plní i dnes. Pro návštěvníky, kteří chtěli pochopit, jak takový jaderný reaktor funguje, byl připraven interaktivní model reaktoru. Část výstavy byla věnována také Katedře fyzikální elektroniky, která se mimo jiné zabývá technologií hologramů, a pro tuto výstavu připravili hologramy s jadernou tématikou.

Kromě vzdělávání studentů Katedry jaderných reaktorů jsou pořádány také vzdělávací kurzy pro studenty z ostatních českých i zahraničních univerzit.

Galerie

Související studijní obory na Jaderce

Jaderné inženýrství Bc. Ing. Jádro

Obor poskytuje vzdělání jak teoretické tak praktické týkající se technologie jaderných reaktorů.

Zaujal vás tento článek? Podělte se o něj s ostatními!