Absolvent Jaderky

Ing. Marie Dufková

Absolventka Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, zaměření Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření. V letech 1979-1992 pracovala v Ústavu jaderných informací na Zbraslavi jako specialistka pro zpracování a vyhledávání odborných informací mezinárodního systému jaderných informací INIS a jako vedoucí informačního oddělení. V letech 1993-1999 vedoucí oddělení informačních programů sekce komunikace ČEZ, po roční přestávce, kdy působila jako manažerka Informačního centra Evropské unie, se opět vrátila do komunikace ČEZ. Připravuje vzdělávací programy pro mládež a pro nejširší veřejnost, podílí se na popularizaci jaderné vědy a techniky. Přednáší studentům i učitelům o různých aspektech jaderné fyziky a energetiky. 

Co mi dala FJFI?
Samozřejmě nejkrásnější léta života = studentská léta, kdy je člověk mladý a má spoustu volného času pro sebe. Byli tam fajn spolužáci, ale hlavně i fajn profesoři, za mnohými z nich se dodnes na fakultu ráda vracím. Obávaná matematika mne naučila logicky myslet, dobře si rozmyslet zadání, hledat netradiční řešení, poradit si za všech okolností. Na Jaderce vždycky byla možnost držet krok jak se stavem poznání ve světě, tak s praxí.

Co vám může dát dnes?
Většina oborů, které tu vystudujete, jsou obory budoucnosti: jaderná energetika, nukleární medicína, matematické inženýrství, lasery, atd., atd. 

Příspěvek z roku 2009.


Galerie