Matematika

Aplikované matematicko-stochastické metody

Aplikované matematicko-stochastické metody Matematika

Popis oboru

Obor Aplikované matematicko-stochastické metody je určen pro ty studenty, kterým se na matematice líbí zejména její široká aplikovatelnost v praxi. Navíc se pro tento obor mohou rozhodnout i studenti, kteří absolvovali pouze matematické předměty úrovně B (což je nižší úroveň než A), a původně tedy neplánovali stát se matematiky. Kromě teoretických předmětů je značná část studijního programu věnována studiu konkrétních aplikací (modely dopravního proudu, matematické predikce v biologii, statistické metody v praxi, rozhodovací procesy, deterministický chaos, systémy interagujících agentů, neuronové sítě, zpracování obrazu atd). Dále jsou rozvíjeny praktické dovednosti v matematickém softwaru (MATLAB, Mathematica či Maple).

Při studiu oboru Aplikované matematicko-stochastické metody můžeš spolupracovat s výzkumnými skupinami působícími na KM, viz Matematika. Program je zejména úzce propojen s výzkumem skupiny GAMS

Absolventi se uplatní v průmyslu, ve výzkumných a vývojových centrech velkých podniků, či v jiných výzkumných organizacích.

Galerie

Studijní plány

oficiální podobu studijních plánů pro tento akademický rok obsahuje

Bílá kniha

Proč právě na Jaderce?

Podnět ke vzniku tohoto oboru dali studenti, kteří po prvních dvou letech studia zjistili, že více než fyzika je baví matematika, přesněji aplikace matematiky při řešení fyzikálních či jiných praktických problémů. Zrodil se tak obor AMSM, který je určen matematikům-praktikům, které více než dokazování teorémů baví praktické zvládnutí matematického aparátu a následné použití v inženýrské praxi.


Zeptej seNevíš, který z oborů na Jaderce je pro tebe ten pravý? Chceš vědět, kolik studentů obor úspěšně dostuduje? Zajímá tě, čím se tento obor liší od toho na jiné vysoké škole?
Jsme připraveni ti odpovědět. Zkus se zastavit u garanta tvého oboru nebo napiš přímo studentovi a získej informace z první ruky.

Kontaktní osoba oboru

Student

Články k oboru

Soutěž o logo Katedry matematiky

Zapojte se i vy do soutěže o logo Katedry matematiky. Logo bude použito jako symbol KM poprvé na nových webových stránkách, které budou slavnostně uvedeny do provozu počátkem zimního semestru 2011-2012.

Katedra matematiky má nové logo

Začátkem semestru 2011/2012 chystá KM FJFI spuštění nového webu. Při této příležitosti byla vyhlášena SOUTĚŽ O LOGO KATEDRY MATEMATIKY . Účastnit se mohli (a také se účastnili) jak studenti FJFI, tak i zaměstnanci katedry matematiky.

Cesty studentů oboru

Konference CANT v belgickém Lutychu

Program byl velmi nabitý: každý den se začínalo nejpozději v devět hodin ráno a konec byl okolo půl sedmé večer, což mi osobně mimochodem trochu připomínalo základní blok studia na FJFI :-).

Další obory