Akce pro středoškoláky

Jaderka má bohatou nabídku akcí pro studenty středních škol. Nabídka pro školy obsahuje akce pro organizované školní skupiny. Jednotlivci si pak jistě vyberou z atraktivní nabídky akcí pro studenty .

Nabídka pro školy

Školní reaktor VR-1

Objednejte pro svou třídu exkurzi s ukázkou provozu. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si, jak vypadá skutečný jaderný reaktor a jak se takový reaktor řídí.

Exkurze - Den na Jaderce

Přijeďte k nám se svou třídou a prožijte s námi a s našimi vědci jeden den plný exkurzí a přednášek dle vašeho přání. Zažijte neopakovatelnou atmosféru Dne na Jaderce.

Přednášky pro SŠ

Jaderka nabízí celé spektrum populárně laděných přednášek pro studenty středních škol. Přednášející přijedou přímo k vám do školy.

Tokamak Golem

Jaderka získala roku 2007 unikátní pokusné zařízení pro zvládnutí řízené termojaderné fúze: tokamak jménem GOLEM. Přijďte si ho se svými studenty prohlédnout.

Úvodní soustředění TMF

Jednodenní soustředění k mezinárodní soutěži Turnaj mladých fyziků pro studenty a pedagogy. Na programu budou mj. úlohy pro letošní rok a ukázkový souboj.

Akce pro studenty

Den lékařským fyzikem

Nevěděli jste, že v nemocnici vedle lékařů a sester potkáte i fyziky? V rámci praktických cvičení si sami vyzkoušíte práci s radionuklidovým ozařovačem, se zubním rentgenem nebo plánování léčby zářením.

Týden vědy na Jaderce

Je určen nadaným a motivovaným studentům, kteří uvažují o studiu přírodovědných oborů vysokých škol. Kromě práce na miniprojektu dle vlastního výběru tě čekají exkurze, přednášky, večerní zábava a parta cca 200 lidí, které baví to samé co tebe.

Vědecko - výzkumné projekty: SOČ a EXPO SCIENCE AMAVET

Zaměstnanci a doktorandi FJFI ti nabízejí odborné vedení v tvém výzkumu. Vyber si z bohaté nabídky témat nebo si vymysli téma vlastní. S projektem pak můžeš soutěžit ve Středoškolské odborné činnosti či Expo Science Amavet.

Přípravný kurz z matematiky a fyziky

Náplní kurzu je opakování vybraných oblastí středoškolské matematiky a fyziky a řešení typových příkladů vhodných pro přípravu ke studiu na vysokých školách především technického typu. Kurz je bezplatný a není třeba se hlásit.

International Masterclasses

Staň se na jeden den částicovým fyzikem. Poslechni si přednášky, analyzuj reálná data z experimentu ALICE nebo ATLAS a výsledky pak prodiskutuj prostřednictvím videokonference s vědci v CERNu.

Den reaktorovým fyzikem

Chceš zjistit, jak funguje jaderný reaktor? Vyzkoušet si měření neutronů v reaktoru? Víš, jak je potřeba poskládat palivo, aby reaktor fungoval? Nejen to a ještě více se dozvíš na Dni reaktorového fyzika.

Soustředění TCN

Máš zájem o matematiku, fyziku, informatiku? Pojeď na letní soustředění pořádané studenty Jaderky. Kromě zajímavostí z vědy tě čeká i spousta zábavy.